Снимка: Sportal.bgЛевски победи Черно море с 1:0 в среща от 11-ия кръг

...

Левски би с мъка Черно море! Жоро Илиев изпусна дузпа!

Снимка: Sportal.bg

Левски победи Черно море с 1:0 в среща от 11-ия кръг в Първа лига на  " Георги Аспарухов ".

В състава на " моряците " на вратата се завърна Емил Михайлов, Илия Миланов е в центъра на защитата, Стефан Станчев - ляв бек, а Мартин Костадинов - десен външен халф.

В 10-ата минута Георги Илиев изпусна първата дузпа за сезона за гостите, откакто стреля много едва в центъра на вратата и Божидар Митрев без проблеми избави (на снимката). Бялата точка бе посочена, тъй като Мариян Огнянов бе фаулиран от от Кабрал и Панайотов.

Минута по-късно Жорди Гомес удари гредата от фаул, в 12-ата минута Давид Яблонски бе прецизен за следващ път. Защитникът изпревари Хасани при центриране на корнер и даде задатък на " сините " - 1:0, написа Sportal.bg.

В 23-ата минута Гомес стреля мощно, Михайлов мазета, а при добавката Яблонски стреля високо над вратата.

В 28-ата минута Зехиров имаше добра опция за гол.

Малко след почивката в игра за варненци се появи Марек Кузма и мощен негов удар бе избит с опитност от Митрев в корнер.

По-късно от Левски пропуснаха Буш и резервата Белмонт, а в края и Мапуку.

Съставите
ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Ейлофсон, Иван Горанов, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Джерсон Кабрал (78 - Белмонт), Габриел Обертан, Роман Прохазка, Сержиу Буш (81 - Мапуку)

ЧЕРНО МОРЕ: Емил Михайлов, Стефан Станчев, Александър Цветков, Илия Миланов, Илиас Хасани, Ондрей Сукуп, Мариян Огнянов (90 +4 - Минчев), Георги Илиев, Мартин Костадинов (76 - Минков), Атанас Зехиров, Цветелин Чунчуков (58 - Кузма)

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Цветков, Миланов, Хасани